עבור קשישים רבים, הצורך לעלות על ההגה לא נעלם גם בעשור השביעי, השמיני או אפילו התשיעי לחייהם. צורך זה יכול לנבוע מהסיבה הטריוויאלית של הגעה ממקום למקום, אבל גם מהרצון להפגין יכולת ועצמאות בגיל מבוגר או אפילו בכדי פשוט לצאת מהבית ולהרגיש בריאים וחיוניים. לא לחינם אין הגבלה כלשהי בחוק על נהיגה בגיל השלישי ויחד עם זאת, כדי לא להזדקק לשירותיו של עו”ד תעבורה ולבטח כדי לשמור על חייכם ועל חיי אחרים, חשוב מאוד להבין את הסיכונים בנהיגה בגיל זה ולהיערך בהתאם.

 

נהיגה בגיל השלישי היא מסוכנת יותר

הרצון להישאר צעירים לנצח הוא רצון משותף לכל בני האנוש ועדיין, כבני אנוש אנחנו גם יודעים לשקול את המציאות בצורה רציונלית ולהגיב בהתאם, גם כשזה לא לגמרי מוצא חן בעינינו. תחום הנהיגה בגיל השלישי הוא בהחלט תחום בו חשוב להיות ערים לסיכונים ולנקוט משנה זהירות בכל ההתנהלות שלנו מאחורי ההגה. סיכונים אלה נובעים מסיבות מגוונות ובראשן:

אז נכון שעם עו”ד תעבורה מיומן תוכלו להוכיח את חפותכם ותום ליבכם בכל אירוע שלא יקרה על הכביש, אבל האם אתם באמת רוצים שאירוע כזה יקרה? התשובה היא כמובן לא וזה מחייב אתכם ליתר תשומת לב וזהירות ואפילו להפחתת תדירות השימוש ברכב, ככל שרמת הסיכון בגין הגורמים הללו הולכת ועולה.

 

מה בכל זאת אפשר לעשות?

זה חשוב שיש לכם את האופציה הזאת, אבל עו”ד תעבורה זאת לא האופציה שבאמת יכולה לסייע לכם להשלים נסיעה בשלום. לשם כך יהיה עליכם לנקוט בצעדים לגמרי אחרים ובכלל זה:

כדאי לזכור, שתמיד עומדת בפניכם האופציה לנסוע באוטובוס, במונית, ברכבת או פשוט להיעזר באחד מבני המשפחה שיסיעו אתכם. אם אין שום ברירה אחרת וגם אין שום מניעה, אתם עדיין יכולים לנהוג בכפוף לכללי הזהירות הנדרשים, אבל כדאי בהחלט לצמצם את פעילות הנהיגה עד כמה שניתן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *